سوالات متداول

برای تماس با مرکز ما راحت باشید

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ سوال خود را نیافتید، سؤالات‌تان را برای ما ارسال کنید و یا تماس بگیرید، ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

معاینات بدو استخدام شامل چیست؟

معمولا معاینات بدو استخدام شامل ارزیابی‌های جسمانی و روانی، آزمایش‌های تخصصی، بررسی سوابق پزشکی و انجام تست‌های مرتبط با شغل مورد نظر هستند. این معاینات ممکن است بسته به نوع شغل و سیاست‌های هر سازمان متفاوت باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

معاینات بدو استخدام طب کار

هزینه معاینات بدو استخدام بر عهده کیست؟

هزینه‌های معاینات بدو استخدام معمولا به عهده‌ی کارفرما یا کارگزار استخدامی می‌باشند. بر اساس قوانین کار و تامین اجتماعی، تمامی هزینه‌های طب کار می‌بایست توسط کارفرما پرداخت شوند و کارگران ملزم به پرداخت هیچگونه هزینه‌ای نمی‌باشند. با اینحال از آنجائیکه قانون در مورد تقبل هزینه توسط کارفرما صراحت کامل ندارد، ممکن است برخی سازمان‌ها هزینه‌های این معاینات را بر عهده‌ی متقاضی کار بگذارند.

معاینات ادواری شامل چیست؟

معاینات ادواری طب کار شامل ارزیابی‌های جسمانی، آزمایش خون و ادرار، تست‌های پاراکلینیکی، شناسایی عوامل خطر در محیط کار و ارائه مشاوره جهت بهبود شرایط کار می‌باشد. بدیهی است موارد ذکر شده بخشی از معاینات دوره‌ای را شامل می‌شوند و ممکن است بسته به نوع شغل، محیط کاری و الزامات مختلف تغییر کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

معاینات ادواری طب کار

هدف از معاینات ادواری چیست؟

هدف اصلی معاینات ادواری طب کار، شناسایی زودرس علائم یا بیماری‌های ناشی از شغل و ارزیابی تأثیرات شرایط کاری روی سلامت کارکنان است. این معاینات به دنبال تشخیص به موقع بیماری‌های مرتبط با شغل، ارزیابی سلامت کارگران و پیشگیری از بروز مشکلات سلامتی ناشی از شرایط کاری مختلف هستند.

آیا اعتیاد در آزمایشات طب کار مشخص می‌شود؟

بله، در برخی از آزمایشات طب کار، اثرات مرتبط با اعتیاد و مصرف مواد مخدر قابل تشخیص هستند. لازم به ذکر است، انجام تست اعتیاد در معاینات طب کار الزامی نیست، ولی انجام آن، بنا به درخواست کارفرما امکان پذیر است.

آزمایش خون طب کار شامل چیست؟

آزمایش خون طب کار شامل موارد مختلفی است که هر کدام به عنوان یک شاخص می‌توانند وضعیت سلامت فرد را مورد ارزیابی قرار دهند. این آزمایشات می‌توانند موارد زیر را شامل شوند:

1- آزمایش‌های عمومی: شامل شمارش اجزای خون، شناسایی ترکیبات مختلف خون مانند سلول‌های قرمز و سفید، پلاکت‌ها و هموگلوبین.

2- آزمایش‌های بیوشیمیایی: شامل بررسی سطوح مختلف انواع گوناگونی از مواد در خون از جمله آنزیم‌ها، گلوکز، لیپیدها و میزان کلسترول.

3- آزمایش‌های ایمنولوژیک: شامل بررسی سیستم ایمنی و واکنش‌های ایمنی بدن.

4- تست اعتیاد: شامل بررسی مواد مخدر و نشانگرهای آن‌ها در خون.

این آزمایشات به عنوان بخشی از معاینات طب کار مورد استفاده قرار می‌گیرند تا وضعیت سلامت عمومی و وضعیت فیزیولوژیک فرد، و همچنین اثرات محتمل شرایط کاری روی بدن را ارزیابی کنند.

جواب آزمایش طب کار چند روز طول می‌کشد؟

مدت زمان لازم برای آماده شدن نتایج آزمایش طب کار ممکن است متغیر باشد و بستگی به نوع آزمایش‌هایی دارد که در انجام می‌شود. معمولاً چنانچه صبح ناشتا مراجعه کنید، جواب آزمایشات تا پایان ساعت اداری  همان روز آماده شده و به همراه پرونده‌ی کامل به شما تحویل داده می­شوند.

با اینحال برخی تست‌ها به زمان بیشتری نیاز دارند و ممکن است چندین روز یا حتی هفته‌ها طول بکشد تا نتایج کامل آماده شوند. برای اطمینان از زمان آماده شدن نتایج آزمایش طب کار خود با ما تماس بگیرید.

دلایل رد شدن در طب کار چیست؟

دلایل رد شدن در آزمایشات طب کار بستگی به نوع کار و عنوان شغلی دارند. با اینحال عمده‌ترین دلایل می‌توانند شامل بیماری‌های مزمن، مشکلات فیزیکی، بینایی و شنوایی نامناسب، استفاده از مواد مخدر و مشکلات روانی باشند.

مشاوره رایگان

نیازمند چه خدمتی هستین؟

درخواست تماس و مشاوره رایگان

با پر کردن فرم رو به رو کافیست مشخصات و خدمت مورد نیاز خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان مرکز تخصصی طب کار و صنعت پیروزی بمانید …